Operatie badeend


Niet alle ouders zien het belang van spelend leren. Operatie Badeend informeert gezinnen en motiveert hen gebruik te maken van Voor- en Vroegschoolse Educatie. 

Na deelname aan Operatie Badeend:

  • zijn ouders geinformeerd over de voorzieningen voor spelen en leren in hun wijk;
  • zijn ouders meer gemotiveerd voor deelname aan de voorschoolse voorziening;
  • zijn ouders (indien nodig) doorverwezen naar ondersteunende instanties.

Wat is Operatie Badeend?

Er zijn veel voorzieningen waar kinderen kunnen spelen en leren voordat ze naar de basisschool gaan: de peuterspeelzaal, de bibliotheek en allerlei activiteiten in wijk- en buurtcentra. Maar niet alle ouders kennen de weg of zien de noodzaak van spelend leren. Operatie Badeend heeft tot doel ouders te informeren over en te motiveren voor deelname aan Voor- en Vroegschoolse Educatie.

Hoe werkt Operatie Badeend?

Operatie Badeend maakt het voor wijkverpleegkundigen, leerkrachten op de basisschool en leidsters op de peuterspeelzaal makkelijk om ouders te informeren over de mogelijkheid van voorlichting aan huis. Wanneer ouders interesse tonen in een informatief huisbezoek, noteren toeleiders de contactgegevens van het gezin. De ouders ontvangen een badeend met daarop de contactgegevens van JES. JES ontvangt de contactgegevens van het gezin. JES neemt contact met hen op voor het plannen van een huisbezoek.

Wat kost Operatie Badeend?

Het programma kost € … per toeleidingsgesprek. Operatie Badeend wordt gefinancierd vanuit het Leidse OnderwijsKansenplan.

Wat levert Operatie Badeend op?

Vooral laag opgeleide ouders en gezinnen met een migrantiegeschiedenis maken minder gebruik van de mogelijkheden voor spelen en leren in de wijk, terwijl deze juist voor hen en hun kinderen van grote waarde zijn. Operatie Badeend en de nauwe samenwerking met consultatiebureaus, basisscholen en peuterspeelzalen maakt het mogelijk deze groep te bereiken, te informeren en te motiveren voor Voor- en Vroegschoolse Educatie. Hiermee krijgen kindern een betere start op de basisschool. Operatie Badeend komt achter de voordeur. Dit maakt het mogelijk opvoedings- of gezinsproblematiek tijdig te signaleren en gezinnen door te verwijzen naar de juiste instanties.

Met wie werkt Operatie Badeend samen?

Operatie Badeend werkt nauw samen met consultatiebureau, basisschool en voorschoolse voorzieningen.

Teamleider

Milouda Lamzira
071 342 09 00

 

contact


»

WeekendKlas